GTS FUTBOL CUP relacja z turnieju

GTS FUTBOL CUP

W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ MŁODZIKÓW

(ROCZNIK 2006 i młodsi)

Straszyn, dnia 24 - 25 lutego 2018r.

Hala Sportowa w Straszynie

W dniach 24 – 25 lutego na hali przy ZS w Straszynie odbył się II Ogólnopolski Turniej w Halowej Piłce Nożnej GTS Futbol Cup. Organizatorem imprezy było Gminne Towarzystwo Sportowe Pruszcz Gdański wraz z rodzicami dzieci z rocznika 2006, Ośrodek Kultury Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie oraz Gmina Pruszcz Gdański. Patronat nad zawodami objęli Starosta Powiatu Gdańskiego Pan Stefan Skonieczny, Wójt Gminy Pruszcz Gdański Pani Magdalena Kołodziejczak oraz Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Pan Radosław Michalski. Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn, w tym dwa zespoły gospodarzy. Sobotnie zmagania rozpoczęła grupa A, w której najlepsi z kompletem zwycięstw okazali się chłopcy z Olimpii Elbląg przed Gedanią Gdańsk. Drużyna GTS II Pruszcz Gdański „rzutem na taśmę” wywalczyła awans do niedzielnych ćwierćfinałów, plasując się na czwartej pozycji. W grupie B rywalizacja o pierwsze miejsce była bardziej zacięta. Zwycięstwo w tej grupie przypadło w udziale gospodarzom, którzy z dorobkiem 15 punktów wyprzedzili zespoły Żuri Olsztyn i Jaguara Gdańsk. Niedzielne zmagania rozpoczęła grupa „srebrna”, która rywalizowała o miejsca IX – XIV. Zwycięstwo w tej grupie odniosła ostatecznie Morena Gdańsk przed Szkółką Piłkarską Piki z Gdańska i Żuri I Olsztyn. Po nich na parkiet wyszły drużyny grające o miejsca I – VIII. Niesamowite emocje były praktycznie w każdym meczu a o końcowych wynikach w trzech przypadkach decydowała 1 bramka. Natomiast ostatni mecz tej fazy zakończył się rzutami karnymi. W tej rundzie doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy GTS I a GTS II, w którym zwycięstwo 1 : 0 odnieśli ci pierwsi. Do półfinałów awansowały ponadto zespoły: Olimpii Elbląg, Żuri II Olsztyn oraz Jaguara Gdańsk. Na drodze gospodarzy do Wielkiego Finału stanął właśnie zespół z Gdańska, który rozpoczął mecz od prowadzenia 1 : 0. Gospodarze walczyli do samego końca i dzięki wyrównującej bramce Krystiana Niepsuj doprowadzili do konkursu rzutów karnych. Próbę nerwów lepiej wytrzymali zawodnicy z Pruszcza Gdańskiego, którzy dwukrotnie znaleźli drogę do siatki gdańszczan dzięki bramkom Oskara Siemko i Tomka Rapińczuka, a dwie udane interwencje zaliczył bramkarz GTS Franek Sadowski. Po tym spotkaniu rozpoczęły się mecze o poszczególne miejsca fazy finałowej. GTS II ostatecznie uplasował się na bardzo dobrej 5 pozycji po wygranych z Gedanią i AS Pomorze Sopot a GTS I stoczył pasjonujący bój z bardzo mocnym zespołem Olimpii Elbląg o zwycięstwo w całych zawodach. Pomimo wyniku bezbramkowego obie drużyny starały się atakować i rozstrzygnąć losy rywalizacji w regulaminowym czasie gry. Nierozstrzygnięty wynik doprowadził do kolejnego konkursu rzutów karnych. Po raz kolejny zespół Pruszcza Gdańskiego okazał się lepszy w tym elemencie gry, wykorzystując wszystkie trzy strzały z 7 metra, przy dwóch bramkach zespołu z Elbląga. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Krystian Niepsuj z GTS I, koronę króla strzelców wywalczył Sebastian Andruszkiewicz z Jaguara Gdańsk, który zanotował 9 trafień a najlepszym bramkarzem został Kacper Buczkowski z Olimpii Elbląg.

Skład GTS I:

Franek Sadowski – Krystian Niepsuj (3 bramki), Jeremi Liszewski (najlepszy zawodnik drużyny), Tomek Rapińczuk (3 bramki), Oskar Siemko (1 bramka), Seweryn Grabowski (1 bramka), Filip Armatowski, Olivier Kowalski (1 bramka), Krzysiek Magrian (2 bramki)

Skład GTS II:

Dominik Więcek – Kuba Imianowski (2 bramki, najlepszy zawodnik drużyny), Jan Dziedziejko, Kajetan Łowicki (3 bramki), Gracjan Hinca (3 bramki), Konrad Walczak, Bartek Zieliński, Mateusz Łaski (1 bramka), Cyprian Morawski, Ignacy Uruski

Trenerzy: Bartosz Berlik, Artur Girsztoft

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU