MAZURY CUP I MIEJSCE

ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU MAZURY CUP W OLSZTYNIE

W sobotę 25 marca wystąpiliśmy w turnieju Mazury Cup w Olsztynie zorganizowanym przez miejscowy klub Naki. W turnieju rozgrywanym na 2 boiskach typu „orlik” do rywalizacji stanęło 12 drużyn z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego podzielonych na dwie grupy. Nasza drużyna trafiła do grupy B gdzie za przeciwników mieliśmy kolejno Polonię Lidzbark Warmiński, Stomil Olsztyn, Żuri Olsztyn, Naki II Olsztyn i Gedanię I Gdańsk. Po dobrych meczach z Polonią Lidzbark Warmiński i Żuri Olsztyn przytrafiały nam się słabsze początki w meczach ze Stomilem i Naki II, w których musieliśmy odrabiać straty bramkowe i pomimo stwarzanych licznych sytuacji mecze te kończyły się remisami. Po najsłabszym w naszym wykonaniu ostatnim spotkaniu grupowym z Gedanią i zasłużonej porażce, zajęliśmy ostatecznie 3 miejsce awansując jednak do ćwierćfinałów. Pomimo sporego niedosytu jeśli chodzi o wyniki i zajęte miejsce w grupie to cieszy fakt że w każdym meczu byliśmy stroną dominującą i stwarzającą sporo sytuacji bramkowych. Na uwagę zasługują bramki strzelane przez naszych chłopców w meczu z drużyną Żuri. Najpierw Filip Armatorski zdobył pierwszą bramkę prawie z połowy boiska a zwycięstwo przypieczętował strzałem przewrotką Gracjan Hinca. Po przerwie obiadowej i przenosinach na inne boisko rozpoczęliśmy zmagania o najwyższe lokaty. Na początku rywalizacji trafiliśmy na zespół Naki Olsztyn 2007. Tym razem nie mieliśmy problemów z wykorzystywaniem sytuacji i po zwycięstwie 8 : 0 awansowaliśmy do najlepszej czwórki turnieju. Tam ponownie trafiliśmy na Żuri Olsztyn i identycznie jak w meczu grupowym odnieśliśmy pewne zwycięstwo 2 : 0. Najtrudniejsza przeprawa czekała nas w spotkaniu finałowym, gdzie przyszło nam stawić czoła dobrze nam znanym chłopcom z Piki Gdańsk. W tym spotkaniu również byliśmy stroną przeważającą i stwarzającą zagrożenie pod bramką przeciwnika, aczkolwiek nasi przeciwnicy również było groźni i też mogli objąć prowadzenie. Tym razem jednak fantastyczne interwencje bramkarza z Gdańska doprowadziły do konkursu rzutów karnych. Dwie bardzo dobre interwencje Franka Sadowskiego i pewne uderzenia Krzyśka Magriana i Krystiana Niepsuja pozwoliły nam odnieść zwycięstwo w całych zawodach. Gratulacje dla chłopaków za postawę w całym turnieju. Dużo ciekawych akcji i coraz lepsze operowanie piłką pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dodatkowo najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Franek Sadowski a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny Tomek Rapińczuk.

GRUPA B

GTS - Polonia Lidzbark Warmiński   2 : 1