PLJC2 Chojniczanka Chojnice

GTS PRUSZCZ GDAŃSKI  -  CHOJNICZANKA CHOJNICE  2 : 5 (1 : 3)

16.11 (sobota) - godz. 11.00

Rusocin

W ostatnim meczu rundy jesiennej doznajemy porażki z drużyną Chojniczanki Chojnice. Przyjeżdzając na obiekt zastajemy "świetnie przygotowaną murawę, czyste szatnie i sterylnie wysprzątany obiekt na którym nie było ani jednego papierka czy pustej butelki" (jak widać na zdjęciach). W takich okolicznościach przyrody rozpoczynamy mecz z silną fizycznie i dobrze poukładaną piłkarsko drużyną z Chojnic. Po słabym początku (przeciwnik w 8 minucie oddał już cztery strzały na naszą bramkę) odzyskujemy kontrolę nad meczem i po dobrym pressingu oraz dośrodkowaniu z prawej strony obrońca gości kieruje piłkę do własnej bramki. Prowadzenie utrzymujemy zaledwie przez minutę i po niedokładnym podaniu naszego pomocnika rywale skwapliwie korzystają z prezentu doprowadzając do wyrównania. Do końca pierwszej połowy nie jesteśmy w stanie podjąć walki. Brakuje komunikacji i pewności siebie. Pomimo tego mamy znakomitą okazję aby doprowadzić do wyrównania, jednak nie wykorzystujemy szansy w sytuacji sam na sam z bramkarzem i po chwili to nasi rywale podwyższają prowadzenie. Druga połowa wyglądała już lepiej z naszej strony, jednak tylko fragmentami jesteśmy w stanie zagrozić przeciwnikowi. Po ładnej akcji prawą stroną Gracjan Hinca zagrywa w pole karne a tam Konrad Walczak wykorzystuje szansę zmniejszając wynik na 2 : 4. Ostatnia bramka zdobyta przez Chojniczankę z rzutu wolnego przypieczętowała ich przewagę w tym meczu. Nasz zespół tylko fragmentami potrafił zagrozić naszym sobotnim rywalom i aby tych dobrych fragmentów było więcej będziemy pracowali w okresie przygotowawczym. Pomimo tego że wyniki w tej rundzie były dalekie od naszych oczekiwań i ambicji to zespół zasługuje na pochwały, gdyż w każdym meczu graliśmy na maksa i każdemu rywalowi postawiliśmy wysoko poprzeczkę, szczególnie biorąc pod uwagę wąską kadrę. Dlatego głowa do góry i pracujemy dalej.